Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Моївка » Важливі події с. Моївка

МОЇВКА ВРЯТУВАЛА ТАКИ СВІЙ ЗАВОД
Майдан у Києві переміг. Але він тримався всього кільканадцять тижнів. Люди у Моївці перемогли, хоча боролися аж три роки!

Відновлений завод буде їм великим пам’ятником на багато років. І не біда, що цього великого вчинку не помітили провідні інформагентства, телеканали. Головне, що це було у нашій новітній українській історії!.. Ось хто заслуговує на звання Героїв України! Низький вам уклін, брати-українці!

Зараз на Моївському цукровому заводі, наче в розпал сезону – повно людей. Буквально за три дні відновили подачу електроенергії, тепла, води. Ще донедавна Моївка отримувала воду у водогоні лиш по дві години на добу. Зараз, завдяки заводу, що стає на ноги – цілодобово. Православні місцевої громади, пенсіонери щодня безкоштовно трудяться тут. Приходять зі своїм домашнім інструментом і просять, вимагають, щоб їм дали роботу. Скрізь фарбують, чистять, підмітають, крутять, вертять!..

І просто немислимо, не вкладається в голові, що хтось, якась погана сила може повернути все назад, спаплюжити народні прагнення.

Очолив ТОВ «Моївський цукор» Леонід Павлович Анджієвський, той, що колись директорував на Городківському цукрозаводі.

Призаводське СТОВ «Чернівчанка-Агро» вже виорало під буряки майже дві тисячі гектарів землі! І щодня плуги перевертають все нові і нові гектари, а люди несуть і несуть йому свої забур’янені, спраглі за урожаєм паї. Три роки чекали! Вірили! Не здавалися на зваби. Нарешті прорвало, та так пішло, як переповнена ріка весною!..

Розповідає Анатолій Ольхович, голова села Моївки:

- Більшість людей дуже задоволені тим, що нарешті з’явився у нас інвестор, який зараз займається конкретними діями по відновленню цукрового заводу. На підприємстві працюватиме не менше 450-500 чоловік. Така кількість робочих місць на селі у теперішній час – це ж надзвичайно добре. Вже всі знають і другу чудову новину – до відновленого заводу з Томашполя планують підвести природний газ. Газифікація підприємства – це лише перший крок. Другий – газифікація Моївки і всього району.

Протягом кількох років тут була організована блокада заводу людьми, які мало не на смерть стояли, щоб не дати порізати підприємство, вивезти обладнання. Як ви вважаєте, яка їх заслуга в тому, що врятоване підприємство?

Інвестор прислухався до їхніх порад, зарахував їх у штат заводу, відповідно до фаху кожного, ці люди мають тепер дуже велику повагу, на яку вони заслужили. По суті, вони врятували наш завод. Приклад моївських блокадників, мені здається, дуже важливий в суспільстві. Він дає відповідь на те чи можуть прості люди або в селі, чи в районі, чи в області, країні захистити свої інтереси навіть, якщо вони докорінно відрізняються від інтересів багатіїв.

Я прощався з Моївкою не так, як це було кілька місяців тому. Їхав повз розбитий, знищений Гонорівський цукрозавод, сумно було бачити цю руїну, але я усміхався: «Не все так погано в нашому українському домі, не все ще втрачено, якщо є такі герої, як у Моївці!».
Категорія: Важливі події с. Моївка | Додав: STALKER (08.02.2011)
Переглядів: 1743 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]